• تلفن تماس

    05142453262

  • ایمیل ما

    fooladyar@gmail.com

مقالات و مطلب خواندنی

بازدید فرماندار شهر فیروزه و هیئت همراه در 24 تیر ماه99 از کارخانجات آهک فولادیار نوین.

بازدید فرماندار شهرستان فیروز ه آقای دکتر حکیم پور و  هیئت همراه( آقایان: علی گرمابی،بخشدار مرکزی و سرپرست معاونت فرمانداری. علی اصغر تقوی رییس اداره صمت فیروزه، حسین سهرابی رییس اداره منابع طبیعی شهرستان فیروزه )  از  مراحل اجرایی ساخت #کارخانجات_آهک_فولادیار_نوین  


 در محل شهرک صنعتی عطار 

به تاریخ 24 تیرماه 1399

روابط عمومی  شرکت تعاونی فولادیار

ادامه مطلب
بتن ریز 800متر مکعب درسازه های پیش گرمکن، پایه سوم کوره و سرندها.

گزارش تصویری از :
 (( بتن ریزی با حجم حدود 8۰۰ متر  مکعب در سازه های پیش گرمکن، پایه سوم کوره و سرندها ))#کارخانجات_آهک_فولادیار_نوین


در محل شهرک صنعتی عطار 

در مورخه 23  و 24 تیرماه 1399.


روابط عمومی شرکت تعاونی فولادیار 

ادامه مطلب
بازدید معاون استاندار و فرماندار نیشابور به همراه رئیس اداره محیط زیست، مدیر عامل شهرک صنعتی عطار و مدیرعامل، قائم مقام و جمعی از مدیران فولاد خراسان.

فولادیار پیشرو در ایجاد اشتغال پایدار روستاییفرماندار نیشابور گفت: فولادیار به عنوان معین اقتصادی گام‌هایی منطقی در جهت ایجاد اشتغال پایدار روستایی و حمایت از اقشار آسیب پذیر برداشته است.

علیرضا قامتی طی بازدید از مراحل احداث فاز اول کارخانجات تولید آهک صنعتی فولادیار نوین در شهرک صنعتی عطار نیشابور افزود: کاهش فواصل در تولید موجب ایجاد ارزش افزوده و کاهش هزینه‌ها است که شاهد این اتفاق با احداث این کارخانه توسط فولادیار هستیم.
وی اظهار داشت: صنعت ساختمان ۳۰درصد از تولید اشتغال را به خود اختصاص داده و ۳۰ درصد از هزینه‌های ساختمان هم مشمول فولاد می‌گردد که نشان‌دهنده اهمیت فولاد است.
وی بیان کرد: بدین‌ترتیب ۳۰درصد از اشتغال کل کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم در بخش‌های مختلف صنعتی مربوط به فولاد و فرآورده‌های فولاد است و هر گام جزئی در ایجاد ارزش افزوده و کاهش هزینه‌ها در این بخش تاثیر مستقیم بر اقتصاد و اشتغال منطقه و کشور دارد.
وی عنوان کرد: ایجاد این کارخانه و کاهش فاصله تاثیرات مثبتی بر کاهش پرخاشگری‌های اجتماعی دارد و باید بستر لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی عطار فراهم کرد.
مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان گفت: آهک و دولومیت از نیازهای اساسی فولاد خراسان است و برای رفع این نیاز تصمیم گرفته شد مجموعه‌ای در نزدیکی فولاد خراسان احداث گردد.
کسری غفوری افزود: در این چارچوب طرح‌های مطالعاتی آن انجام شد و از تیرماه ۱۳۹۸ طرح احداث آن به صورت برنامه محور آغاز شد و فولاد خراسان برای به ثمر رسیدن آن در بخش مالی و تامین تجهیزات حمایت‌های لازم را می‌کند و به موازات آن هم امیدواریم طرح توجیهی احداث خط تولید دوم این کارخانه هرچه سریعتر ارائه شود.
مدیر شهرک‌های صنعتی نیشابور و فیروزه گفت: حدود ۳۵۰ هکتار از سه هزار هکتار شهرک صنعتی عطار به بخش فولادی اختصاص یافته است.
حسین سراج افزود: در این شهرک نیازمند یک خط اختصاصی ریلی برای ارسال محصولات صادراتی هستیم که امیدواریم با مشارکت مجتمع فولاد خراسان امیدواریم بتوانیم هر چه سریعتر آن را ایجاد کنیم.


به همت فولادیار سه تعاونی روستائی معین اقتصادی ایجاد شده است


مدیر عامل شرکت فولادیار در این بازدید گفت: برای تامین نیاز این کارخانه از معادن درخت جوز و منطقه ماروس استفاده می‌شود که موجب ایجاد اشتغال در منطقه می‌شود و در این قالب سه تعاونی روستائی معین اقتصادی درخت سنجد، ماروس و تقی‌آباد ثبت شده و روزانه ۸۰۰ تن سنگ آهک از این طریق به این کارخانه منتقل می‌گردد.
سید محمد علی موسوی فرد افزود: برای این تعاونی‌ها درخواست خرید ماشین آلات برای ایجاد شرکت حمل و نقل داده شده که موجب ایجاد اشتغال پایدار دیگری می‌گردد.
وی اظهار داشت: در گام‌بعدی شرکت فولادیار به عنوان معین اقتصادی با ایجاد کارگاهی متشکل از زنان این سه روستا ۴۵ نفر را برای تولید لباس کار برای کارخانه‌های نیشابور به کار گرفته است‌.
ویربیان کرد: پیش از این آهک مورد نیاز فولاد خراسان از تربت حیدریه و سیمان مشهد تامین میشد که با وجود معادن آهک مرغوب در نیشابور مجوزهای لازم برای احداث این .کارخانه گرفته شد و در شهریور ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد

بازدید معاون استاندار و فرماندار نیشابور به همراه رئیس اداره محیط زیست، مدیر عامل شهرک صنعتی عطار  و با حضور مدیرعامل، قائم مقام و جمعی از معاونان و مدیران   مجتمع فولاد خراسان  از  مراحل اجرایی ساخت #کارخانجات_آهک_فولادیار_نوین  

شهرک صنعتی عطار 

 

3 تیر ماه 1399

ادامه مطلب
فولادیار بازوی توانمند فولاد خراسان است.

مدیر عامل معزز و محترم  مجتمع فولاد خراسان گفت: فولادیار بازوی توانمند فولاد خراسان است و نقش موثری در توسعه این مجتمع دارد

آقای دکتر کسری غفوری یکشنبه طی بازدید از مراحل احداث فاز اول کارخانجات تولید آهک صنعتی فولادیار نوین در شهرک صنعتی عطار نیشابور افزود: آهک یکی از نیازهای اساسی مجتمع فولاد خراسان بوده به همین خاطر ایجاد و احداث کارخانه آهک به همت شرکت تعاونی فولادیار موجب تامین پایدار این نیاز اساسی است که در این چارچوب یک معدن آهک با ظرفیت پنج میلیون ذخیره قطعی خریداری شده است.

وی عنوان کرد: سرعت تورم بیشتر از میزان پیشرفت طرح‌ها است به همین خاطر باید با تامین به موقع نقدینگی، خرید تجهیزات مورد نیاز و انجام تمهیدات لازم از تبعات آن بکاهیم و در این چارچوب سرعت احداث کارخانه آهک فولاد باید افزایش یابد و در این چارچوب نگاه‌های نظارتی باید به حمایتی تبدیل شود.وی خاطرنشان کرد: زیر ساخت‌ها و ضعف‌های فولاد خراسان به نسبت سایر فولادهای کشور باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در حال حاضر به همت مهندسین داخلی بیش از ۹۰درصد قطعات مورد نیاز این مجتمع در داخل کشور تولید می‌گردد.
وی تصریح کرد:اولویت فولاد خراسان راه‌اندازی کارخانه کنسانتره با ظرفیت ۲ونیم میلیون تُن در سنگانِ خواف است و هر روز تاخیر بابت راه‌اندازی این طرح موجب چندین میلیارد تومان خسارت برای مجتمع فولاد خرسان می‌شود و ۲۰ هزار میلیارد ریال برای طرح مجتمع سنگان خواف در چارچوب تکمیل زنجیره تولید مجتمع فولاد خراسان مورد نیاز است.
وی اظهار داشت: این طرح سالها به دلایل مختلف به تاخیر افتاده بود و طی توافقی که با سهامداران در حال انجام است هرچه سریعتر این طرح به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: فولاد خراسان در راستای ایفای تعهدات و مسئولیت‌های اجتماعی خود طرح احداث یک مجتمع فرهنگی، آموزشی و ورزشی را در نیشابور در دستور کار قرار داده و در این چارچوب نیازسنجی‌های لازم انجام شده و همزمان طرح توسعه زیر سقف مجتمع فولاد خراسان برای تکمیل زنجیره تولید به طور جدی در دستور کار قرار دارد.
وی اظهار داشت: در طرح‌هایی که فولاد خراسان در آن ذینفع است نباید دغدغه کمبود نقدینگی داشته باشیم و با برنامه‌ریزی های انجام شده موانع و مشکلات قانونی برای تزریق پول در این مسیر حل می‌شود.


میزان اعتبار مورد نیاز برای احداث کارخانه آهک را نمی‌توان پیش‌بینی کرد

مدیرعامل شرکت فولادیار طی این بازدید گفت: تاکنون حدود ۲۴۰ میلیارد ریال برای احداث کارخانه آهک هزینه شده و پیش‌بینی اولیه ۵۴۰ میلیارد ریال بوده اما با توجه به تورم میزان دقیق اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این مجتمع را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.
سید محمد علی موسوی‌فرد افزود: طرح احداث کارخانه آهک فولادیار نوین در زمینی به وسعت هفت هکتار در شهرک صنعتی عطار از مرداد ماه ۱۳۹۸ شروع شده و پیش‌بینی می‌شود فاز اول این مجتمع صنعتی در شهریور ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه فولاد خراسان سالانه حدود ۱۲۰ هزار تن سنگ آهک کَلسینه شده نیاز دارد با همکاری فولادیار مراحل ساخت کارخانه آهک به ظرفیت تولید ۱۵۰ ‌هزار تُن آغاز شد.
وی بیان کرد: با راه‌اندازی این کارخانه برای حدود ۷۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال‌زائی می‌شود و مراحل احداث و ساخت آن کاملا با تکیه بر توان و دانش فنی مهندسان داخلی است و می‌توان گفت اولین کارخانه کاملا ایرانی در بخش تولید آهک صنعتی است.

ادامه مطلب
بازدید معاونت محترم بهره برداری و مدیر محترم فولاد سازی مجتمع فولاد خراسان و مدیرعامل شرکت پادیر ماندگار از کارخانجات در دست احداث آهک فولادیار نوین.

بازدید از پروژه احداث مجتمع صنعتی کارخانجات آهک فولادیار نوین.

بازدید آقای مهندس زارع معاونت بهره برداری مجتمع فولاد خراسان و آقای مهندس شفیعیان مدیر فولاد سازی مجتمع فولاد خراسان و عضو هیأت مدیره شرکت تعاونی فولادیار با حضور مدیر عامل شرکت پادیر ماندگار و هیأت مدیره گروه فولادیار از پروژه احداث مجتمع صنعتی کارخانجات آهک فولادیار نوین .


روابط عمومی شرکت تعاونی فولادیار

ادامه مطلب
شرکت مجتمع صنعتی کارخانجات آهک فولادیار نوین.

این شرکت با هدف تامین آهک کلسینه مورد نیاز مجتمع فولاد خراسان و سایر صنایع منطقه در سال 1397 تاسیس شده است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته در فاز اول راه اندازی این کارخانه خط تولید آهک پخته با ظرفیت 100 هزار تن در محل شهرک صنعتی عطار نیشابور تا ستا 1399 به بهره برداری خواهد رسید و در فاز های بعدی توسعه امکان افزایش تولید تا 200 هزار تن و تولید سایر فرآورده های آهکی مانند پودر میکرونیزه و آهک هیدراته را نیز در نظر گرفته است

ادامه مطلب

کلیه حقوق کپی رایت © 2021 برای ثبت گروه شرکت های تعاونی فولادیار محفوظ است