• تلفن تماس

    05142453262

  • ایمیل ما

    fooladyar@gmail.com

مقالات و مطلب خواندنی

رییس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان نیشابور از لایروبی پایین دست کانال رئیسی و تنقیه پل آن خبر داد.

 :

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ، مجید مفیدی فر رییس اداره راهداری شهرستان نیشابورگفت : اجرای عملیات لایروبی کانال رئیسی با کارکرد 30 روز دستگاه و همچنین تنقیه پل آن با 90 نفر روز نیروی راهدار انجام شد.

مفیدی فر خاطرنشان کرد : پل رئیسی در 25 کیلومتری شهرستان و در محور نیشابور کاشمر واقع شده و یکی از پل ها حساس منطقه است که ارتباط بین شهرستان نیشابور با شهرستان کاشمر ، بردسکن ، کوهسرخ و ریوش را برقرار کرده است.

رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان نیشابور گفت : سیلاب ها فصلی و شیب کم در این نقطه و هدایت سیلاب توسط کشاورزان منطقه جهت آبیاری مزارع باعث بالا آمدن کف کانال رئیسی و همزمان بسته شدن دهانه پل های آن میشود .

وی با اشاره به عملیات لایروبی کانال و تنقیه پل ها در نیشابور گفت : در محور های روستای غزل آقول ، ساقی بیک ، بابا بهلول ، فدیشه ،گلبوی پایین و ریگی عملیات لایروبی کانال و تنقیه پل توسط راهداران نیشابوری در سال جاری انجام شده است.

مفیدی فر در پایان هزینه لایروبی و تنقیه پل ها را بالغ بر 150 میلیون تومان اعلام کرد وگفت : اجرای عملیات لایروبی کانال و تنقیه پل ها با استفاده از دستگاه ها ، تجهیزات و نیروهای انسانی این اداره انجام شده است .

ادامه مطلب
بازدید دکتر حجت اله هاشم بیگی دبیر کمیسیون اقتصادی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایانه مرزی باجگیران.

سعید اسعدی سرپرست پایانه مرزی باجگیران خبرداد : دکتر حجت اله هاشم بیگی دبیر کمیسیون اقتصادی دبیر خانه مجمع تشخیص مصلحت نظام به اتفاق هیات همراه در پایانه مرزی باجگیران حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ، اسعدی افزود: این بازدید به اتفاق علی آذری نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی ، ولیدخت دادستان شهرستان قوچان و تعدادی از مسئولین شهر قوچان و مسئولین شهر و بخش باجگیران انجام گردید و در این راستا جلسه ای پیرامون منطقه ویژه اقتصادی قوچان در سالن جلسات پایانه مرزی باجگیران برگزار شد.

در ادامه جلسه دکتر هاشم بیگی در مورد منطقه ویژه اقتصادی قوچان و توسعه شهرکهای صنعتی در شهرستان ، حمایت و جذب سرمایه گذار و... مطالبی را مطرح کرد. همچنین در مورد ارزیابی اقتصادی شهرستان قوچان و مشکلات و تعطیلی مرز باجگیران بعد از شیوع ویروس کرونا در یکسال گذشته اظهاراتی را بیان کرد.

در ادامه این جلسه نیز آقای آذری نماینده محترم مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی در مورد توسعه وضعیت اقتصادی و ظرفیتهای موجود در شهرستان قوچان و شهر باجگیران بازارچه مرزی و با عنایت به اینکه مرز باجگیران دروازه طلایی کالا به بازارهای کشورهای آسیای میانه از طریق کشور ترکمنستان و دستیابی به این بازارها می باشد ، مواردی را مطرح کرد.

اسعدی افزود : در ادامه این جلسه مسئولین حاضر نسبت به ارائه گزارشات مربوطه و نقطه نظرات و پیشنهادات خود در مورد توسعه اقتصادی منطقه باجگیران بحث و تبادل نظر کردند.

ادامه مطلب
دوغارون فعال ترین مرز ایران و افغانستان.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه از نظر صادرات و واردات با کشور افغانستان، فعال ترین مرز کشور، دوغارون است، گفت:با توجه به آمار، بیش از 60 درصد مبادلات تجاری با افغانستان از این مرز صورت می گیرد که این خود نشان دهنده اهمیت استراتژیک مرز دوغارون می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، داریوش امانی در جریان سفر خود به استان خراسان رضوی، از محوطه مرز دوغارون بازدید کرد.

وی در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص مدیریت واحد مرزها در کشور گفت: براساس مصوبه دولت و دستور ریاست محترم جمهوری در خصوص مدیریت واحد مرزی و اختیارات ویژه به پایانه های مرزی، در سه ماه گذشته اختیاراتی به وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای داده شد که براین اساس قرار بر این شد تا اقدامات موثری در مرزها صورت گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یکی از اشکالات در پایانه های مرزی در کشور را استقرار بسیاری از دستگاه های اجرایی در نقطه صفر مرزی برشمرد و ادامه داد: همین امر سبب ایجاد ناهماهنگی، ترافیک و گرفتاری های زیادی در محوطه مرزی شده است.

وی افزود: این موارد به طوری است که در برخی از مرزها حدود 16 دستگاه و ارگان در همان منطقه به فعالیت می پردازند که این خود مستلزم مدیریت واحدی در این مناطق جهت ایجاد هماهنگی است.

امانی اضافه کرد: در خصوص این امر در شورای ساماندهی مرزها بحث های اساسی مطرح می شود تا فرآیند ها در مرزها اصلاح شود و به خواسته فعالان بخش خصوصی در خصوص سرعت بخشی ارائه خدمات در مرز جامع عمل بپوشانیم، چرا که مرز محل عبور است و نه توقف. بر همین اساس تلاش ما این است که این فرآیندها و کارهای اداری و تشریفاتی و سایر موارد غیر ضرور مستقر در منطقه مرز به پس کرانه ها منطق شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با بیان اینکه در حال حاضر مرز بازرگان برای اجرای طرح مدیریت واحد به عنوان اولین مرز در کشور در نظر گرفته شده است، افزود: پیش بینی می‌شود در اردیبهشت ماه سال آتی طرح مدیریت واحد پایانه های مرزی در این مرز اجرایی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص افزایش گذرگاه های مرزی ایران با پاکستان نیز به افتتاح و بازگشایی مرز ریمدان به عنوان دومین مرز بین جمهوری اسلامی ایران و پاکستان اشاره کرد و افزود: با راه‌اندازی مرز ریمدان می‌توان شاهد رشد اقتصادی و فرهنگی بود چرا که ۲ کشور ایران و پاکستان دارای روابط دیرینه اقتصادی، تاریخی و فرهنگی بوده و در ۲۶ اسفند ماه سال جاری سومین مرز زمینی با این کشور نیز در پیشین افتتاح خواهد شد.

امانی همچنین در خصوص تجهیز جاده های کشور به دستگاه های الکترونیکی نیز گفت: سازمان براساس برنامه های دانش محور گام برداشته و ساماندهی جاده‌های مرزی یکی از مهمترین برنامه های پیش روی این سازمان در سال آینده می باشد و با توجه به اینکه استان خراسان رضوی چهار مرز رسمی با کشورهای همسایه دارد جاده های منتهی این استان به مرزها توسعه خواهند یافت.

وی در خصوص مرز دوغارون نیز گفت: گمرک مرزی دوغارون یکی از مهمترین و فعال ترین کانون های اقتصادی کشور به شمار می رود که از نظر استراتژیک، صادرات و حوزه مسافری از جایگاه ویژه برخوردار است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به قدمت فضاهای موجود اداری و خدماتی در پایانه مرزی دوغارون اشاره کرد و افزود: طرح ساماندهی و بازسازی پایانه مرزی دوغارون در دستور کار قرار دارد که عملیات اجرایی آن در آینده نزدیک شروع خواهد شد و امید است با این اقدام بتوان گام های موثر در حوزه افزایش خدمات و ارتقای تعامل بین ایران و افغانستان برداشت.

امانی با بیان اینکه مرز دوغارون به عنوان یکی از مرزهای قدیمی ایران با افغانستان محسوب می شود، افزود: نیاز است در اسرع وقت طرح جامع در این مرز پیاده شود و اقداماتی از قبیل ایجاد سالن مسافربری جدید، بازسازی سایر ساختمان ها و پارکینگ ها و سایر امکانات زیربنایی ایجاد شود که همه این موارد در برنامه های تدوین شده برای این مرز وجود دارد و بودجه آن هم پیش بینی شده است.

بازنگری در طرح جامع مرز دوغارون


مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل جاده‌ای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز در این دیدار با تصریح اینکه مرز دوغارون هم از لحاظ ترانزیت و هم صادرات و واردات مهم ترین مرز جمهوری اسلامی ایران با کشور افغانستان است، افزود: بخشی از مشکلات در این مرز به ساختارهای موجود و حاکم در کشور افغانستان بر می گردد، به طوری که صورت جلسات کمیته مشترک این مرز نشان دهنده عدم احتمام جدی از طرف افغانستانی بابت ساماندهی و ارتقاء کیفیت خدمت‌رسانی در مرز دوغارون است. به طوری که به عنوان مثال تنها موضوع اضافه کردن یک باسکول در سمت افغانستان در بیش از 4 جلسه مطرح و پیگیری می شود و به نتیجه ای نیز نمی رسد.

جواد هدایتی با اشاره به آتش سوزی اخیر در مرز اسلام قلعه، بیان داشت: پس از وقوع حادثه آتش سوزی در سمت افغانستان در محوطه این مرز، در سمت ایران اراده‌ای شکل گرفت تا به سراغ بازنگری طرح جامع مرز دوغارون رویم و با ایجاد ساختاری جدید، تحرک پذیری مرز را افزایش دهیم. در همین زمینه باید بخشی از فعالیت های مرزی را به پس کرانه منتقل کنیم.


ادامه مطلب
گزارش مجمع عمومی سالیانه گروه شرکت‌های تعاونی فولادیار برای سال مالی 1398.با سلام و احترام خدمت سهامدارن عزیز و ارجمند گزارش بیست و چهارمین مجمع عمومی سالیانه شرکت فولادیار برای سال مالی 1398 در روز بیست و سوم شهریورماه سال جاری به شرح ذیل تقدیم حضورتان میگردد
در ابتدای جلسه، آقای موسوی فرد مدیرعامل شرکت، ضمن خیرمقدم به حضار، گزارش اهم فعالیت‌ها و برنامه‌های آتی شرکت را قرائت نموده و ضمن اعلام سود هفتاد میلیارد ریالی، شاخص‌ها و رشد آماری سال 98 را نسبت به سال‌های قبل اعم از تغییرات در تعداد اعضاء، میزان سرمایه و درآمد برشمردند. در ادامه و با تصویب صورت‌های مالی، طرح افزایش سرمایه نقدی (به شکل حق تقدم) تا میزان سه برابر سهام موجود به ارزش اسمی به تصویب رسید که جزئیات و مراحل انجام آن بعد از انتشار در روزنامه اصلی شرکت اعلام خواهد شد.

با قرائت گزارش کارشناس رسمی دادگستری (دارای صلاحیت ارزیابی سهام و سهم الشرکه) در خصوص ارزیابی سهام، ارزش هر سهم برای سال مالی 99، مبلغ سی و پنج هزار و نهصدو هفتاد وهفت ریال (بدون در نظر گرفتن پروژه کارخانه آهک) به تصویب مجمع رسید.
 درمجموعِ گروه شرکت‌های تعاونی فولادیار، سود هر سهم بعد از کسر اندوخته‌های قانونی و احتیاطی و تصمیمات مجمع، به ازای هر سهم ده هزار ریالی، دو هزار و هشتصد و شش ریال (معادل28.06% سرمایه) تحصیل شده که با انتقال به سرمایه به نسبت تعداد سهام و مدت عضویت ایشان تخصیص می‌یابد. سرمایه شرکت در زمان برگزاری این مجمع 209 میلیارد ریال و همچنین تعداد اعضاء شرکت تعاونی فولادیار از 1137 نفر در سال 1397 به 1146 نفر رسیده است. انتظار می‌رود با توجه به تصویب افزایش سرمایه (از محل آورده نقدی و سود سهام)، سرمایه این شرکت تعاونی بعد از مجمع فوق و تا پایان سال جاری به بیش از 627 میلیارد ریال افزایش یابد.  ضمن تشکر از حضور پر شور و با نشاط سهامداران گرامی و آرزوی  سربلندی و اعتلای مجموعه بزرگ گروه فولاد یار

ادامه مطلب
دریافت نهمین لوح تقدیر و تندیس تعاونی برتر استانی.

شرکت تعاونی فولادیار تجلی شکوه و حماسهٔ تلاش و نوآوری و بالندگی، شایستگی خود را برای چندمین بار به عرصه ظهور رساند و  موفق به  شد.  
این مهم را به سهامدارن گروه شرکت های تعاونی فولادیار و پرسنل محترم فولاد خراسان و تعاونی فولادیار تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

روابط عمومی شرکت تعاونی فولادیار

ادامه مطلب
اولین مجمع عمومی تعاونی مسکن فولاد یار نوین.

اولین مجمع عمومی تعاونی مسکن  فولاد یار نوین با اکثریت سهامداران جهت انتخاب هیات مدیره و بازرس در ساعت ۱۶ مورخ ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ در محل سالن اجتماعات مجتمع فولاد خراسان برگزار گردید. 

به امید موفقیت این تعاونی مسکن 

روابط عمومی شرکت تعاونی فولادیار

ادامه مطلب
بازدید رئیس هیئت مدیره معزز شرکت مجتمع فولاد خراسان، جناب آقای مهندس امینی از محل پروژه مجتمع آهک فولادیار نوین.

گزارش تصویری از بازدید رئیس هیئت مدیره معزز شرکت مجتمع فولاد خراسان، جناب آقای مهندس امینی از محل پروژه  مجتمع آهک فولادیار نوین
ضمن تشکر و سپاس فراوان از آقای دکتر غفوری مدیر عامل محترم مجتمع فولاد خراسان بابت حمایت ها و هماهنگی بازدید فوق.

۵ مهر ۱۳۹۹

روابط عمومی شرکت تعاونی فولادیار

ادامه مطلب
گزارش مجمع عمومی سالیانه 1398.

گروه شرکت های تعاونی فولادیار 
گزارش مجمع عمومی سالیانه 
گروه شرکت‌های تعاونی فولادیار برای سال مالی 1398

با سلام و احترام خدمت سهامدارن عزیز و ارجمند گزارش بیست و چهارمین مجمع عمومی سالیانه شرکت فولادیار برای سال مالی 1398 در روز بیست و سوم شهریورماه سال جاری به شرح ذیل تقدیم حضورتان میگردد
در ابتدای جلسه، آقای موسوی فرد مدیرعامل شرکت، ضمن خیرمقدم به حضار، گزارش اهم فعالیت‌ها و برنامه‌های آتی شرکت را قرائت نموده و ضمن اعلام سود هفتاد میلیارد ریالی، شاخص‌ها و رشد آماری سال 98 را نسبت به سال‌های قبل اعم از تغییرات در تعداد اعضاء، میزان سرمایه و درآمد برشمردند. در ادامه و با تصویب صورت‌های مالی، طرح افزایش سرمایه نقدی (به شکل حق تقدم) تا میزان سه برابر سهام موجود به ارزش اسمی به تصویب رسید که جزئیات و مراحل انجام آن بعد از انتشار در روزنامه اصلی شرکت اعلام خواهد شد.

با قرائت گزارش کارشناس رسمی دادگستری (دارای صلاحیت ارزیابی سهام و سهم الشرکه) در خصوص ارزیابی سهام، ارزش هر سهم برای سال مالی 99، مبلغ سی و پنج هزار و نهصدو هفتاد وهفت ریال (بدون در نظر گرفتن پروژه کارخانه آهک) به تصویب مجمع رسید.
 درمجموعِ گروه شرکت‌های تعاونی فولادیار، سود هر سهم بعد از کسر اندوخته‌های قانونی و احتیاطی و تصمیمات مجمع، به ازای هر سهم ده هزار ریالی، دو هزار و هشتصد و شش ریال (معادل28.06% سرمایه) تحصیل شده که با انتقال به سرمایه به نسبت تعداد سهام و مدت عضویت ایشان تخصیص می‌یابد. سرمایه شرکت در زمان برگزاری این مجمع 209 میلیارد ریال و همچنین تعداد اعضاء شرکت تعاونی فولادیار از 1137 نفر در سال 1397 به 1146 نفر رسیده است. انتظار می‌رود با توجه به تصویب افزایش سرمایه (از محل آورده نقدی و سود سهام)، سرمایه این شرکت تعاونی بعد از مجمع فوق و تا پایان سال جاری به بیش از 627 میلیارد ریال افزایش یابد.  
ضمن تشکر از حضور پر شور و با نشاط سهامداران گرامی و آرزوی  سربلندی و اعتلای مجموعه بزرگ گروه فولاد یار

ادامه مطلب
بازدید فرماندار شهر فیروزه و هیئت همراه در 24 تیر ماه99 از کارخانجات آهک فولادیار نوین.

بازدید فرماندار شهرستان فیروز ه آقای دکتر حکیم پور و  هیئت همراه( آقایان: علی گرمابی،بخشدار مرکزی و سرپرست معاونت فرمانداری. علی اصغر تقوی رییس اداره صمت فیروزه، حسین سهرابی رییس اداره منابع طبیعی شهرستان فیروزه )  از  مراحل اجرایی ساخت #کارخانجات_آهک_فولادیار_نوین  


 در محل شهرک صنعتی عطار 

به تاریخ 24 تیرماه 1399

روابط عمومی  شرکت تعاونی فولادیار

ادامه مطلب
بتن ریز 800متر مکعب درسازه های پیش گرمکن، پایه سوم کوره و سرندها.

گزارش تصویری از :
 (( بتن ریزی با حجم حدود 8۰۰ متر  مکعب در سازه های پیش گرمکن، پایه سوم کوره و سرندها ))#کارخانجات_آهک_فولادیار_نوین


در محل شهرک صنعتی عطار 

در مورخه 23  و 24 تیرماه 1399.


روابط عمومی شرکت تعاونی فولادیار 

ادامه مطلب
بازدید معاون استاندار و فرماندار نیشابور به همراه رئیس اداره محیط زیست، مدیر عامل شهرک صنعتی عطار و مدیرعامل، قائم مقام و جمعی از مدیران فولاد خراسان.

فولادیار پیشرو در ایجاد اشتغال پایدار روستاییفرماندار نیشابور گفت: فولادیار به عنوان معین اقتصادی گام‌هایی منطقی در جهت ایجاد اشتغال پایدار روستایی و حمایت از اقشار آسیب پذیر برداشته است.

علیرضا قامتی طی بازدید از مراحل احداث فاز اول کارخانجات تولید آهک صنعتی فولادیار نوین در شهرک صنعتی عطار نیشابور افزود: کاهش فواصل در تولید موجب ایجاد ارزش افزوده و کاهش هزینه‌ها است که شاهد این اتفاق با احداث این کارخانه توسط فولادیار هستیم.
وی اظهار داشت: صنعت ساختمان ۳۰درصد از تولید اشتغال را به خود اختصاص داده و ۳۰ درصد از هزینه‌های ساختمان هم مشمول فولاد می‌گردد که نشان‌دهنده اهمیت فولاد است.
وی بیان کرد: بدین‌ترتیب ۳۰درصد از اشتغال کل کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم در بخش‌های مختلف صنعتی مربوط به فولاد و فرآورده‌های فولاد است و هر گام جزئی در ایجاد ارزش افزوده و کاهش هزینه‌ها در این بخش تاثیر مستقیم بر اقتصاد و اشتغال منطقه و کشور دارد.
وی عنوان کرد: ایجاد این کارخانه و کاهش فاصله تاثیرات مثبتی بر کاهش پرخاشگری‌های اجتماعی دارد و باید بستر لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در شهرک صنعتی عطار فراهم کرد.
مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان گفت: آهک و دولومیت از نیازهای اساسی فولاد خراسان است و برای رفع این نیاز تصمیم گرفته شد مجموعه‌ای در نزدیکی فولاد خراسان احداث گردد.
کسری غفوری افزود: در این چارچوب طرح‌های مطالعاتی آن انجام شد و از تیرماه ۱۳۹۸ طرح احداث آن به صورت برنامه محور آغاز شد و فولاد خراسان برای به ثمر رسیدن آن در بخش مالی و تامین تجهیزات حمایت‌های لازم را می‌کند و به موازات آن هم امیدواریم طرح توجیهی احداث خط تولید دوم این کارخانه هرچه سریعتر ارائه شود.
مدیر شهرک‌های صنعتی نیشابور و فیروزه گفت: حدود ۳۵۰ هکتار از سه هزار هکتار شهرک صنعتی عطار به بخش فولادی اختصاص یافته است.
حسین سراج افزود: در این شهرک نیازمند یک خط اختصاصی ریلی برای ارسال محصولات صادراتی هستیم که امیدواریم با مشارکت مجتمع فولاد خراسان امیدواریم بتوانیم هر چه سریعتر آن را ایجاد کنیم.


به همت فولادیار سه تعاونی روستائی معین اقتصادی ایجاد شده است


مدیر عامل شرکت فولادیار در این بازدید گفت: برای تامین نیاز این کارخانه از معادن درخت جوز و منطقه ماروس استفاده می‌شود که موجب ایجاد اشتغال در منطقه می‌شود و در این قالب سه تعاونی روستائی معین اقتصادی درخت سنجد، ماروس و تقی‌آباد ثبت شده و روزانه ۸۰۰ تن سنگ آهک از این طریق به این کارخانه منتقل می‌گردد.
سید محمد علی موسوی فرد افزود: برای این تعاونی‌ها درخواست خرید ماشین آلات برای ایجاد شرکت حمل و نقل داده شده که موجب ایجاد اشتغال پایدار دیگری می‌گردد.
وی اظهار داشت: در گام‌بعدی شرکت فولادیار به عنوان معین اقتصادی با ایجاد کارگاهی متشکل از زنان این سه روستا ۴۵ نفر را برای تولید لباس کار برای کارخانه‌های نیشابور به کار گرفته است‌.
ویربیان کرد: پیش از این آهک مورد نیاز فولاد خراسان از تربت حیدریه و سیمان مشهد تامین میشد که با وجود معادن آهک مرغوب در نیشابور مجوزهای لازم برای احداث این .کارخانه گرفته شد و در شهریور ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد

بازدید معاون استاندار و فرماندار نیشابور به همراه رئیس اداره محیط زیست، مدیر عامل شهرک صنعتی عطار  و با حضور مدیرعامل، قائم مقام و جمعی از معاونان و مدیران   مجتمع فولاد خراسان  از  مراحل اجرایی ساخت #کارخانجات_آهک_فولادیار_نوین  

شهرک صنعتی عطار 

 

3 تیر ماه 1399

ادامه مطلب
فولادیار بازوی توانمند فولاد خراسان است.

مدیر عامل معزز و محترم  مجتمع فولاد خراسان گفت: فولادیار بازوی توانمند فولاد خراسان است و نقش موثری در توسعه این مجتمع دارد

آقای دکتر کسری غفوری یکشنبه طی بازدید از مراحل احداث فاز اول کارخانجات تولید آهک صنعتی فولادیار نوین در شهرک صنعتی عطار نیشابور افزود: آهک یکی از نیازهای اساسی مجتمع فولاد خراسان بوده به همین خاطر ایجاد و احداث کارخانه آهک به همت شرکت تعاونی فولادیار موجب تامین پایدار این نیاز اساسی است که در این چارچوب یک معدن آهک با ظرفیت پنج میلیون ذخیره قطعی خریداری شده است.

وی عنوان کرد: سرعت تورم بیشتر از میزان پیشرفت طرح‌ها است به همین خاطر باید با تامین به موقع نقدینگی، خرید تجهیزات مورد نیاز و انجام تمهیدات لازم از تبعات آن بکاهیم و در این چارچوب سرعت احداث کارخانه آهک فولاد باید افزایش یابد و در این چارچوب نگاه‌های نظارتی باید به حمایتی تبدیل شود.وی خاطرنشان کرد: زیر ساخت‌ها و ضعف‌های فولاد خراسان به نسبت سایر فولادهای کشور باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در حال حاضر به همت مهندسین داخلی بیش از ۹۰درصد قطعات مورد نیاز این مجتمع در داخل کشور تولید می‌گردد.
وی تصریح کرد:اولویت فولاد خراسان راه‌اندازی کارخانه کنسانتره با ظرفیت ۲ونیم میلیون تُن در سنگانِ خواف است و هر روز تاخیر بابت راه‌اندازی این طرح موجب چندین میلیارد تومان خسارت برای مجتمع فولاد خرسان می‌شود و ۲۰ هزار میلیارد ریال برای طرح مجتمع سنگان خواف در چارچوب تکمیل زنجیره تولید مجتمع فولاد خراسان مورد نیاز است.
وی اظهار داشت: این طرح سالها به دلایل مختلف به تاخیر افتاده بود و طی توافقی که با سهامداران در حال انجام است هرچه سریعتر این طرح به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: فولاد خراسان در راستای ایفای تعهدات و مسئولیت‌های اجتماعی خود طرح احداث یک مجتمع فرهنگی، آموزشی و ورزشی را در نیشابور در دستور کار قرار داده و در این چارچوب نیازسنجی‌های لازم انجام شده و همزمان طرح توسعه زیر سقف مجتمع فولاد خراسان برای تکمیل زنجیره تولید به طور جدی در دستور کار قرار دارد.
وی اظهار داشت: در طرح‌هایی که فولاد خراسان در آن ذینفع است نباید دغدغه کمبود نقدینگی داشته باشیم و با برنامه‌ریزی های انجام شده موانع و مشکلات قانونی برای تزریق پول در این مسیر حل می‌شود.


میزان اعتبار مورد نیاز برای احداث کارخانه آهک را نمی‌توان پیش‌بینی کرد

مدیرعامل شرکت فولادیار طی این بازدید گفت: تاکنون حدود ۲۴۰ میلیارد ریال برای احداث کارخانه آهک هزینه شده و پیش‌بینی اولیه ۵۴۰ میلیارد ریال بوده اما با توجه به تورم میزان دقیق اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این مجتمع را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.
سید محمد علی موسوی‌فرد افزود: طرح احداث کارخانه آهک فولادیار نوین در زمینی به وسعت هفت هکتار در شهرک صنعتی عطار از مرداد ماه ۱۳۹۸ شروع شده و پیش‌بینی می‌شود فاز اول این مجتمع صنعتی در شهریور ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه فولاد خراسان سالانه حدود ۱۲۰ هزار تن سنگ آهک کَلسینه شده نیاز دارد با همکاری فولادیار مراحل ساخت کارخانه آهک به ظرفیت تولید ۱۵۰ ‌هزار تُن آغاز شد.
وی بیان کرد: با راه‌اندازی این کارخانه برای حدود ۷۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال‌زائی می‌شود و مراحل احداث و ساخت آن کاملا با تکیه بر توان و دانش فنی مهندسان داخلی است و می‌توان گفت اولین کارخانه کاملا ایرانی در بخش تولید آهک صنعتی است.

ادامه مطلب
بازدید معاونت محترم بهره برداری و مدیر محترم فولاد سازی مجتمع فولاد خراسان و مدیرعامل شرکت پادیر ماندگار از کارخانجات در دست احداث آهک فولادیار نوین.

بازدید از پروژه احداث مجتمع صنعتی کارخانجات آهک فولادیار نوین.

بازدید آقای مهندس زارع معاونت بهره برداری مجتمع فولاد خراسان و آقای مهندس شفیعیان مدیر فولاد سازی مجتمع فولاد خراسان و عضو هیأت مدیره شرکت تعاونی فولادیار با حضور مدیر عامل شرکت پادیر ماندگار و هیأت مدیره گروه فولادیار از پروژه احداث مجتمع صنعتی کارخانجات آهک فولادیار نوین .


روابط عمومی شرکت تعاونی فولادیار

ادامه مطلب
آشنایی با حمل و نقل کالای داخلی فولادیار.

شرکت حمل و نقل کالای داخلی فولادیار

تاریخچه

شرکت حمل و نقل داخلی کالای فولادیار در تاریخ 20/11/83 به صورت سهامی خاص تحت شماره 2061  دراداره ثبت شرکتهای شهرستان نیشابوربه ثبت رسیده است.پروانه فعالیت شرکت درزمینه حمل ونقل جاده ای در تاریخ 1/10/1383 توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه های خراسان رضوی صادر شده است که هر دو سال نیز تمدید می گردد.

موضوع فعالیت شرکت بر اساس مفاد ماده 2 آخرین اساسنامه مصوب.

فعالیت اصلی :

Ø    حمل و نقل داخلی کالا از مبداء شهرستان نیشابور به سایر نقاط کشور و همچنین ایجاد هر گونه شعب یا نمایندگی با کسب موافقت قبلی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور.

Ø    انجام امور بازرگانی مرتبط با موضوع شرکت در قالب انجام امور گمرکی و ترخیص محموله های صادراتی مجتمع فولاد خراسان

فعالیت های فرعی:

Ø    سرمایه گذاری و مشارکت با اشخاص

 

ادامه مطلب
درباره عمران گستر فولادیار.


این شرکت در سال 1390  فعالیت خود را با موضوع مشاوره، اجرا و نظارت پروژه های عمرانی آغاز نمود. تاکنون این شرکت پروژه های ساختمانی ، صنعتی و عمرانی بسیاری  را در مجتمع فولاد خراسان ، شهرداری نیشابور و تعاونی مسکن فولاد خراسان اجرا نموده است. هم اکنون دارای جایگاه مناسبی در اجرای پروژه های فولادی صنایع شرق کشور پیدا کرده است.

از  پروژه های خاتمه یافته و یا در دست اجرا  می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

·        ساخت ساختمان مانیتورینگ  فولاد خراسان

·        انجام کلیه عملیلت  ساختمانی فولاد خراسان

·        ساخت و تکمیل ساختمان فولادسازی شماره 2 مجتمع فولاد خراسان

·        جدول کمربندی 76 متری امام رضا (ع) به طول 4 کیلومتر -  شهرداری نیشابور

·        احداث کارخانه آهک واقع در شهرک صنعتی عطار -  شرکت مجتمع صنعتی کارخانجات آهک فولادیار نوین

·        تعمیرات سالیانه سایت صنعتی مجتمع فولاد خراسان از سال 95 تاکنون

·        احداث دیوار به طول حدود 4 کیلومتر

ادامه مطلب
بازدید جمعی از پرسنل و سهامداران از کارخانجات آهک فولادیار نوین و ورود تجهیزات کوره آهک دوار.

 

بازدید پرسنل ستاد و نمایندگان کارگری فولادخراسان و اعضا هیئت رئیسه مجمع و هیئت مدیره تعاونی مصرف خراسان

از مجتمع کارخانجات آهک فولادیار نوین  سه شنبه  مورخه 02/07/ 98 و ورود تجیهزات و قطعات کوره آهک

 

کنار هم جمع شدن یعنی آغاز؛ با هم ماندن یعنی پیشرفت؛ با هم کارکردن یعنی موفقیت!

« هنری فورد»

توفیقی به دست آمد تا در دوم مهرماه یکهزرا و سیصد و نود هشت جهت بازدید از پیشرفت کار احداث کارخانجات آهک فولادیار نوین در خدمت همکاران و سهامداران ارجمند، پرسنل ستادی شرکت، تعدادی از نمایندگان کارگری فولاد خراسان، هیئت مدیره تعاونی مصرف و  مدیر عامل و هیئت مدیره گروه تعاونی های فولادیار باشیم.

در این راستا مسیر خط تولید کارخانه؛ بخش ریل نقاله جهت حمل مواد اولیه و محصولات تولید شده، کولر کارخانه و سیلوها و قسمت ساختمان اداری و  باسکول و توزین و سوله های انبار و تعمیرات، از جمله قسمت هایی بودند که مورد بازدید قرار گرفته و بازدید کنندگان در طول این  برنامه در جریان روند اجرای پروژه و اقدامات انجام شده،  قرار گرفتند. 

شاید خالی از لطف نباشد که به اطلاع شما سهامداران عزیز و ارجمند برسانیم  در مورخه 25/07/98  تجهیزات و قطعاتی از کوره وارد کارخانه در دست احداث آهک فولادیار نوین شد. این قطعات شامل :

1.       کلین رایزر                                                  Kiln riser

2.       کیلن بیس پلیت                    kiln base plate

3.       هوی شل                                 Heavy shell

4.       کیلن شل                                    Kiln shell

می باشد.

بر خود لازم می دانیم از تمام عزیزانی که در ماه مهر با مهر، در این بازدید ما را همراهی کردند، تشکر کنیم.

                                                                                 مهرتان جاوید

                                                                             روابط عمومی گروه شرکت های تعاونی فولادیار

ادامه مطلب
برای نخستین بار در تاریخ صنعت حمل و نقل ریلی کشور ، بارگیری شمش فولاد صادراتی در واگن های لبه بلند توسط شرکت فولادریل توس.

شرکت فولادریل توس بعنوان اولین شرکت حمل و نقل ریلی کشور که با مشارکت شرکت تعاونی فولادیار (متعلق به پرسنل فولاد خراسان) و شرکت راه آهن حمل و نقل (متعلق به صندوق پس انداز کارکنان راه آهن ج.ا.ا) در سال 1390 تأسیس گردیده است، همواره کمک به توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور ، رفع موانع و مشکلات این حوزه و تدبیر راهکارها و شیوه هایی برای کاهش هزینه های بارگیری و حمل واگنها و بهینه سازی شیوه های مزبور را در دستور کار خود داشته و طی سالهای فعالیت خود با اتکا به همین نگرش و دیدگاه ، اقدامات شایان توجهی را نیز صورت داده است که از جمله این اقدامات شجاعانه و متکی بر توان متخصصین و نیروی انسانی بومی و سرلوحه قراردادن راهبرد مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی میتوان به اختصار به مواردی اشاره نمود.
- برای اولین بار در کشور توسط شرکت فولادریل توس تعمیر لکوموتیو مانوری بدون حضور و استفاده از کارشناسان خارجی و صرفاً با اتکا به توان متخصصین این شرکت صورت پذیرفته است.
- برای اولین بار حمل و ارسال محصولات شمش صادراتی مجتمع فولاد خراسان از دپوی محصولات توسط شرکت فولادریل توس با استفاده از واگنهای لبه کوتاه به میزان 10هزار تن انجام گرفته است.
- برای اولین بار حمل کنستانتره سنگ آهن توسط واگن از مجتمع سنگ آهن مرکزی واقع در بافق به مجتمع فولاد خراسان توسط شرکت فولادریل توس محقق گردیده است.
و اکنون در ادامه این مرز شکنی ها و عبور از موانع توسط شرکت فولادریل توس ، برای اولین بار در تاریخ صنعت حمل و نقل ریلی کشور، بارگیری و حمل شمش فولاد از مجتمع فولاد خراسان در واگنهای لبه بلند با موفقیت انجام شده است که این ابتکار دشوار و هوشمندانه شرکت فولادریل توس موجب صرفه جویی در هزینه ها، جلوگیری از سیر واگنهای خالی در مسافتی حدود 1200 کیلومتر و عملاً افزایش بهره وری و ایجاد اشتغال پایدار و در نهایت سودآوری حائز اهمیت این شرکت گردیده است . امری که تا پیش از این توسط کارشناسان حوزه حمل و نقل ریلی، کاری دشوار و حتی نشدنی عنوان شده بود با تلاش و درایت مدیران شرکت فولادریل توس و کلیه متخصصان و نیروهای متبحر این شرکت، شرکت تعاونی فولادیار و مجتمع فولادخراسان به تحقق پیوست تا یک بار دیگر شرکت فولادریل توس با هوشمندی، برنامه ریزی و کوشش بی وقفه، مانع دیگری را از پیش رو برداشته و رکورد دیگری را به نام خود در تاریخ صنعت حمل و نقل ریلی ایران اسلامی به ثبت برساند.

ادامه مطلب
ارتقاء توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور با تلاش شبانه روزی در شرکت فولادریل توس.

ارتقاء توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور با تلاش شبانه روزی در شرکت فولادریل توس
شرکت فولادریل توس بعنوان نخستین شرکت حمل و نقل ریلی شرق کشور با مشارکت شرکت تعاونی فولادیار (متعلق به پرسنل فولاد خراسان)و شرکت راه آهن حمل و نقل(متعلق به صندوق پس انداز کارکنان راه آهن ج.ا.ا) با هدف ارتقاء توسعه صنعت حمل و نقل ریلی کشور بالاخص در منطقه شرق ایران بزرگ در سال 1390 تأسیس گردید. این شرکت با دارا بودن 700 دستگاه واگن ملکی و استیجاری، شریان حیاتی فعالیت بی وقفه مجتمع فولاد خراسان در تولید و عرضه محصولات فولادی را یاری می رساند و علاوه بر آن بخشی از وظیفه خطیر حمل و نقل در حوزه ریلی کشور را نیز عهده دار است، این شرکت از زمان تأسیس تا کنون 5 میلیارد و 600 میلیون تن کیلومترجابجایی بار را انجام داده است که معادل بیش از 5 میلیون تن انواع محصولات معدنی و فلزی است. این حجم عظیم با بیش از 8300 واگن باری جابجا گردیده است که این میزان بار معادل بهره گیری از 235 هزار کامیون جهت جابجایی می باشد. که حاکی از میزان بالای صرفه جویی در هزینه ها، کاهش چشمگیر مصرف سوخت، کمک به حفظ هوای پاک و محیط زیست، کاهش قابل توجه ترافیک جاده ای و به تبع آن کاهش تصادفات و سوانح جاده ای و تلفات جانی و مالی هم وطنان مان می باشد.
ازآنجاکه هدف گذاری و چشم انداز این شرکت پویا و فعال، رسیدن به یک هزار دستگاه واگن باری ملکی تا سال 1404 می باشد، از همین رو از سال 1393 شروع به خرید و افزایش تعداد واگنهای ناوگان حمل و نقل خود نمود و 50 دستگاه واگن باری از شرکت واگن سازی پارس خریداری نمود که در سال 1395 وارد ناوگان حمل و نقل گردید و در سال 1396 نیز 100 دستگاه واگن باری با شرکت آروین تبریز قرارداد منعقد نمود، که پس از ساخت وارد شبکه ریلی کشور گردیدند. با این وجود بدلیل محدودیت تولید کارخانجات داخلی ساخت واگن و به منظور دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده شرکت و عزم و اراده جدی مدیران مجموعه برای توسعه و ارتقاء شبکه حمل و نقل ریلی ، قرارداد خرید 200 دستگاه واگن لبه بلند حمل مواد معدنی به ارزش 9.080.000 یورو را با سازندگان کشور روسیه منعقد نمود که با تلاش شبانه روزی شرکت فولادریل توس، واگنهای مزبور در سال 1397 تحویل و وارد شبکه ریلی کشور گردید تا یاری گر حوزه حمل و نقل ریلی کشور در پهنه وسیع جمهوری اسلامی ایران باشد .
شرکت فولادریل توس با نگاهی دقیق و مدبرانه به حوزه حمل و نقل ریلی و توجه به نیازها و ضرورتهای این عرصه همچنان با دقت ، سرعت و با برنامه ریزی مدون در حال پیشبرد اهداف و برنامه های خود بوده و امیدوار است روز به روز سهم بیشتری در خدمت رسانی به مردم شریف ایران در حوزه حمل و نقل ریلی داشته باشد.

ادامه مطلب
افتتاح 200 دستگاه واگن باری لبه بلند شرکت فولاریل توس.

افتتاح 200 دستگاه واگن باری لبه بلند شرکت فولاریل توس از گروه شرکت های تعاونی فولادیار با حضور مهندس رزم حسینی استاندارام محترم خراسان رضوی، نمایندگان محترم مردم نیشابور سرکار خانم چنارانی و دکتر گرمابی ، مدیر کل راه اهن خراسان معاونین استاندار و مدیران کل استان، و سایر مقامات شهرستان

ادامه مطلب
پیام تبریک هیات مدیره و مدیر عامل.

هفته تعاون و انتخاب گروه شرکت هاي تعاوني فولاديار به عنوان تعاوني برتر ملي درسطح کشور 
و دريافت تنديس و لوح تعاوني برتر استان خراسان رضوي  درسال 93
به کليه همکاران و سهامداران گرامي تبريک مي گوييم .
مدير عامل و هيات مديره

ادامه مطلب
تعاونی برتر استانی سال98.

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است. موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن.
« آنتونی رابینز»

به گزارش روابط عمومی شرکت تعاونی فولادیار؛ همایش تقدیر از تعاونی های برتر استانی در روز پنجشنبه 14 شهریور ماه 98 در محل سالن همایش های اداره کل تعاون استان خراسان رضوی ( سالن تلاش) با حضور معاونت محترم امور اقتصادی و برنامه ریزی اداره تعاون جناب آقای دکتر سر زعیم، مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی آقای مهندس  نظام ، معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی آقای مهندس رسولیان، مدیر کل  تعاون، کار  و رفاه اجتماعی خراسان رضوی آقای مهندس  سنجری و جمعی از مسئولان استانی برگزار گردید.
شرکت تعاونی فولادیار تلألو آفرینش و خلاقیت و بالندگی خود را برای چندمین بار به  عرصه ظهور رساند و  موفق به دریافت هشتمین  لوح تقدیر و تندیس تعاونی برتر استانی شد. در این مراسم لوح تقدیر و تندیس توسط معاونت محترم و معزز امور اقتصادی  و برنامه ریزی اداره تعاون آقای دکتر سرزعیم به آقای دکتر موسوی فرد مدیرعامل و نماینده گروه شرکت های تعاونی فولادیار تقدیم گردید.

ادامه مطلب
98 گزارش مجمع عمومی سالیانه شرکت تعاونی فولادیار.

بیست و سومین مجمع عمومی سالیانه شرکت فولادیار در روز بیست وسوم تیرماه سال جاری در سالن اجتماعات فولاد خراسان با حضور سهامداران این شرکت برگزارشد. جلسه با تلاوتی از کلام ا... مجید توسط یکی از سهامداران شرکت آقای محمد پارسا متبرّک گردید. سپس اعضاء هیئت رئیسه به شرح ذیل انتخاب شدند.

سید محمدعلی موسوی فرد بعنوان رئیس

محمد حسین یحیی آبادی بعنوان نایب رئیس

امیر اکبرآبادی بعنوان منشی

سید جواد حسینی بعنوان ناظر

یاسر احسانیان بعنوان ناظر

حمیدرضا صاحبکار بعنوان ناظر

مرتضی مهر افشان بعنوان ناظر

در ابتدای جلسه، آقای دکتر موسوی فرد مدیرعامل شرکت، گزارش هیئت مدیره را برای سهامداران قرائت کرد. آقای موسوی فرد ضمن خیرمقدم به حضار، گزارش اهم فعالیت‌ها و برنامه‌های آتی شرکت را قرائت نموده و ضمن اعلام سود پنجاه ‌ونه میلیارد ریالی، شاخص‌ها و رشد آماری سال 97 را نسبت به سال‌های قبل اعم از تغییرات در تعداد اعضاء، میزان سرمایه و درآمد برشمردند. در ادامه و با ذکر جزئیات سود و مقایسه آن با سود بودجه شده 45 میلیارد ریالی(تصویب شده برای سال مالی 1397)، مجمع از اینکه سود اعلامی سی درصد بیشتر از بودجه مصوب، حاصل گردیده از زحمات هیئت مدیره قدردانی نمودند. با تصویب صورت‌های مالی گزارش مبسوطی از روند پروژه احداث کارخانه آهک ارائه شد مجمع، ضمن قدردانی ازاقدامات انجام‌شده اظهار امیدواری کردند که ضمن تسریع در مرحله اجرا، پروژه فوق در یک بازه زمانی 24 ماهه مورد  بهره‌برداری قرار گیرد .

در ادامه جلسه به پرسش های سهامداران پاسخ داده شد. ضمن اینکه قرار شد در اسرع وقت ارزیابی در مورد ارزش سهام صورت گرفته و اعلام شود. همچنین آقای موسوی فرد مدیرعامل شرکت در راستای افزایش ارزش سهام اعلام کردند که سهامداران بهتر است سهام خود را به ارزش اسمی واگذار نکرده و با توجه به مستندات و پیش بینی وضعیت مطلوب از نظر دارائی ها، با مبلغ نرخ بالاتری بین خود معامله کنند، تا اجحافی نشود به کسانی که ناچارا\" سهام خود را واگذار می کنند.  ایشان ضمن اشاره به پیشرفت کار کارخانه آهک  اعلام کردند که بزودی از سهامداران دعوت بعمل می آید تا در جلسه ای که به مناسبت هفته تعاون متعاقبا\" اعلام و در محل سوله آهک برگزار خواهد شد، حضور به هم رسانند و از نزدیک شاهد پیشرفت ساخت کارخانه آهک در دست احداث باشند.

مدیرعامل گروه شرکت های فولادیار از راه اندازی بخش ویژه ای در سایت فولادیار ( http://www.fooladyar.com/contact.php ) جهت دریافت پیشنهادات سهامداران خبر داد و اضافه کرد که به بهترین پیشنهادات جوایزی نقدی درپایان هر ماه تخصیص خواهد یافت.

 در گزارش ارائه شده طبق صورت‌های مالی مصوب در گروه شرکت‌های تعاونی فولادیار، بعد از کسر اندوخته‌های قانونی و احتیاطی و تصمیمات مجمع، به ازاء هر سهم ده هزار ریالی سه هزار و سیصدوچهل ‌و سه ریال (معادل سود 33% سالیانه )سود هر سهم تحصیل شده که به سهامداران به نسبت تعداد سهام ومدت عضویت ایشان تخصیص می‌یابد. همچنین تعداد اعضاء شرکت تعاونی فولادیار از 969 نفر در سال 1396 به 1137 نفر در زمان برگزاری این مجمع رسیده است. باتوجه به سود حاصله و همچنین با موافقت و تصویب 100 درصدی افزایش سرمایه از محل سود مصوب، سرمایه شرکت تعاونی فولادیار در حال حاضر  به بیش از 200 میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

ادامه مطلب
گزارش هفتمین همایش نشان تجاری مرداد ماه 98.

برندسازی یا برندینگ(Branding) درسازمان های موفق، این روزها نه تنها به عنوان یک امر تشریفاتی محسوب نمی شود بلکه ضرورت ایجاد و مدیریت آن بر بسیاری از مدیران نیز مبرهن است .
داشتن یک برند قوی کمکی است به شرکت تا خود ر ا در بازار متمایز نشان دهد و توانایی ارضای نیازهای مشتریان را به صورت منحصر به فرد داشته باشد.  با افزایش رقابت در بازارهای جهانی و منطقه ای، داشتن یک برند، یک انتخاب نیست، بلکه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است؛ که در صورت اجرا نکردن باید شاهد قبضه شدن بازارها توسط رقبای تجاری و شرکت هایی با فعالیت مشابه داخلی و خارجی باشیم .
در این راستا هفتمین همایش نشان، با رویکرد« توانمند سازی برندها و رونق اقتصادی » در مرداد ماه 1398 با حضور جمع کثیری از مدیران از جمله استاندار محترم استان خراسان رضوی آقای مهندس رزم حسینی وآقای  دکتر رسولیان معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، آقای مهندس اشرف دبیر اتاق بازرگانی ایران،آقای مهندس محمد رضا کلایی شهردار مشهد آقای مهندس احمدی ریاست مجتمع فولاد خراسان و فعالین اقتصادی استان و کارشناسان و متخصصین حوزه های تجارت، فروش و بازرگانی بنگاه های اقتصادی اعم از تولیدی و خدماتی برگزار گردید.
در این همایش اساتید صاحب نامی همچون دکتر بهنود الله وردی نیک و دکتر فرهادی پور و مهندس آل شیخ و  مهندس میرزا آقایی و خانم شهرزاد اسفرجانی و دکتر مصطفی جعفری حضور داشتند که  سخنرانان همایش بودند که به ارائه مباحث مرتبط پرداختند و مورد اقبال بسیار مدعیون قرار گرفت. در این همایش تفاهم نامه مشترک انجمن و شهرداری در خصوص برندینگ شهر مشهد امضا شد.
برنامه به دو قسمت  صبح تا ظهر و ظهر تا عصر تقسیم شده که در شیفت صبح به دلیل بازدید استاندار و هیئت دولت و داشتن جلسات در شیفت عصر اعلام اسامی برندهای برگزیده به شیفت صبح تا ظهر موکول شد.  ابتدای برنامه بعد از ارائه مطالبی در مورد برندینگ توسط اساتید؛ سپس استراحت و پذیرایی کوتاه به معرفی برندهای برتر سال 1398 پرداخته شد که  گروه شرکت های فولادیار جزو این برندها بود. تا بدین وسیله افتخار دیگری در سال 1398 نصیب گروه شرکت های فولادیار گردد. لوح تقدیری به همین مناسبت  به آقای دکتر سید محمد علی موسوی فرد مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره  توسط استاندار محترم خراسان رضوی تقدیم گردید.
.

 

ادامه مطلب
پیام تبریک مدیرعامل گروه شرکت های تعاونی فولادیار به مناسبت روز کارگر.

(( روز کار و کارگر بر تمامی کارگران، این سربازان فداکار جبهه ی تولید در سال رونق تولید گرامی باد ))
سلام و عرض ادب و احترام
چشمه سار زلال زندگی، با کار و تلاش جلا و روشنی می یابد و کارگران، پیشگامان این حیات بدیع و روشن آفرینند که با اعتماد به همت و حمیت ایرانی دل را به نور ایمان برافروخته و دست ها را با تحول و شکوفایی همراه می سازند.
کار مایه ی حیات زندگی ست و چرخش دست و بازوان پرتوان کارگران باعث چرخش چرخه های صنعت جامعه و امتداد رگه های حیات در مجاری هستی است.
کارگر عزیز؛ نامت که شکوه کار و تکاپوست، تنها واژه ی ماندگار روزگارست. توان دستهایت ستودنیست و خوشا عرق جبینت که خداوند آن را پاس می دارد.
تهنیت باد هر روز تاریخ به نامت...روز کار و کارگر را به شما همکاران گرانقدر و کارگران پر تلاش عرصه ی کار و تولید، تبریک و تهنیت عرض نموده و برایتان از درگاه احدیت، بهروزی و سلامتی همراه با عاقبت بخیری را مسئلت می نمایم.
دست های پرتلاشتان پر برکت باد

ارادتمند: سید محمدعلی موسوی فرد

ادامه مطلب
لوح افتخاری دیگردرکارنامه گروه شرکت های تعاونی فولادیار در کنار مجتمع فولاد خراسان..

گروه شرکت های تعاونی فولادیار این بار با افتخاردیگر از اداره کار و امور اجتماعی در کنار مجتمع فولاد خراسان به عنوان کارفرمای نمونه استان لوح و تندیس خود را از معاون محترم اقتصادی استاندار جناب آقای مهندس رسولیان و مدیر کل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان جناب آقای مهندس سنجری دریافت کرد تا بدینوسیله کار نامه افتخارات خود را بیش از پیش افزایش دهد وگامی دیگردر مسیرموفقیت خود بردارد.

ادامه مطلب
حمل شمش توسط واگن لبه بلند اولين تجربه در شبكه ريلي كشور.

اعضاء محترم هيأت مديره شركت فولاد ريل توس
با سلام و احترام
با عنايت به تدابير انديشيده شده و بمنظور استفاده بهينه از فرصتها با توجه به وضعيت فعلي شركت و فراهم نبودن شرايط دو سربار كردن واگنها تا كنون،
بحول قوه الهي با هماهنگي كه با معاون محترم فروش فولاد خراسان جناب مهندس پارسا و مدير محترم فروش جناب مهندس بختياري بعمل آمده، مقرر گرديد كه محصولات صادراتي شمش فولاد خراسان توسط ٤٠٠ دستگاه واگنهاي ملكي اينشركت انجام پذيرد .
شايان ذكر است واگنهايي نيز كه به امر ترانزيت تخصيص داده شده بود در مراجعت از بندر عباس ، از گلگهر گندله به فولاد خراسان حمل و در برگشت نيز از مجتمع فولاد ، شمش به بندر عباس حمل خواهيم نمود .
تحقق اين مهم يعني در آمد بيش از دو برابري شركت !
ضمناً جهت مزيد استحضار عزيزان حمل شمش توسط واگن لبه بلند اولين تجربه در شبكه ريلي كشور بوده كه توسط اينشركت انشالله در شرف انجام ميباشد.(تا اين لحظه ٦ واگن بارگيري شده است)
بر خود وظيفه مي دانم در همينجا از مساعدت و همكاري همه بزرگواران و مديران و معاونين و مسئولين فولاد خراسان و گروه شركتهاي فولاد يار بويژه جناب مهندس پارسا و مهندس بختياري و همچنين جناب مهندس ماتوري كه الحق و ولانصاف با لطف و عنايت ويژه اي در انجام و تحقق اين مهم ما را ياري كردند تقدير و تشكر نمايم .
با سپاس
ارادتمند : ميلانلو (مدیرعامل شرکت فولادریل توس)برادر عزیز و ارجمندم ، اقای مهندس میلانلو بزرگوار
با سلام و عرض ادب ،،،،،
از زحمات خالصانه حضرتعالی و مدیریت عالمانه و حکیمانه شما و همه عزیزانی که در این کار بینظیر نقش داشتند ، مخصوصا اقای ماتوری این مرد زحمتکش و پر تلاش بی ادعا ، صمیمانه و از اعماق قلبم تشکر و قدردانی میکنم ، ارادتمندم موسوی فرد (رئیس هیات مدیره فولادریل توس)

ادامه مطلب
اعلام سود سی درصدی هر سهم در مجمع عمومی سالیانه شرکت تعاونی فولادیار.


به گزارش روابط عمومی فولاد خراسان بیست و دومین مجمع عمومی سالیانه شرکت فولادیار برای سال مالی 1396 در روز بیستم تیر ماه سال جاری در سالن اجتماعات فولاد خراسان با حضور جناب آقای مهندس احمدی مدیر عامل وجمعی از معاونین، مدیران وکارکنان محترم شرکت مجتمع فولاد خراسان، کارکنان پرتلاش شرکت تعاونی خدمات فنی اداری فولادیار، با تعداد 445 نفر از سهامداران معزز این شرکت برگزار گردید.
در ابتدای جلسه، آقای موسوی فرد مدیر عامل شرکت، ضمن خیر مقدم به حضار، گزارش اهم فعالیتها وبرنامه های آتی را قرائت نموده وضمن اعلام سود چهل و دو میلیارد ریالی شاخص ها ورشد آماری سال 96 را نسبت به سالهای قبل اعم از تغییرات در تعداد اعضاء و میزان سرمایه و درآمد برشمردند. در ادامه و با تصویب صورتهای مالی جناب آقای مهندس احمدی مدیر عامل محترم شرکت مجتمع فولاد خراسان که در طول سالهای اخیر در تمام مجامع سالیانه این شرکت تعاونی حضور یافته اند، ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در به ثمر نشستن این سود، رشد آماری فعالیتهای سال 96 وسود گزارش شده را مثبت دانسته واظهار امیدواری کردند که با توجه به انتخابات هیات مدیره، افراد شایسته و موثر در سکان مدیریت شرکت قرار گیرند .
این مجمع توسط آقایان مهندس بهروز اسماعیلی به عنوان رئیس، مهندس فرشید فضیلتی نائب رئیس، علیرضا بیاتی منشی جلسه وآقایان علیرضا رضایی، جعفر بخشی، حمید رضا صاحبکار و ایوب کامیار به عنوان ناظرین جلسه اداره شد.
به گزارش طنین سود هر سهم در مجموع گروه شرکت های تعاونی فولادیار بعد از کسر اندوخته های قانونی واحتیاطی وتصمیمات مجمع، به ازاء هر سهم ده هزار ریالی سه هزار وشصت و هشت ریال (معادل 30.6% سود سالیانه) تعیین شد که به سهامداران به نسبت تعداد سهام و مدت عضویت ایشان تخصیص می یابد. همچنین تعداد اعضاء شرکت تعاونی فولادیار از926 نفر در سال 1395 به 969 نفر در زمان برگزاری این مجمع رسیده است. انتظار می رود باتوجه به سود اعلام شده و همچنین تصویب افزایش سرمایه از محل سود تقسیمی، سرمایه این شرکت تعاونی به بیش از 150 میلیارد ریال تا پایان سال جاری افزایش یابد.
در خاتمه جلسه برای انتخاب اعضاء اصلی وعلی البدل هیات مدیره، اخذ رای مخفی (کتبی) بعمل آمد ودر نتیجه_ بترتیب آراء_ آقای مهندس محمد رضا شفیعیان، آقای سید محمد علی موسوی فرد، آقای امیر اکبرآبادی، آقای حسین یحیی آبادی و آقای رحمت الله یزدانی به سمت اعضاء اصلی هیات مدیره و آقایان غلامعلی رجب پور و رسول مرسولی به سمت اعضاء علی البدل هیات مدیره برای مدت سه سال انتخاب گردیدند .

ادامه مطلب
((فولادیار باز هم در صدر بهترین های استان)).


پیروزی پرشی دارد به بلندای آسمان که همواره دل را شاد و لحظه ها را مانگار می سازد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فولادیار : همایش تقدیر از تعاونی برتر استانی در روز چهارشنبه مورخ 14 شهریور ماه 97 در محل سالن همایشهای ادارة کل تعاون استان خراسان رضوی ( تلاش) با حضور استاندار محترم، ریاست ادارة کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، ریاست اتاق تعاون استان و جمعی از مسئولان استانی برگزار گردید که باری دیگر شرکت فولادیار بارقه های تلاش، آفرینش و بالندگی را برای ششمین سال به منصه ظهور گذاشت و در این مراسم لوح تقدیر و تندیس اولین شرکت تعاونی برتر استان توسط استاندار معزز و محترم به آقای مهندس موسوی فرد مدیرعامل و نماینده گروه شرکتهای تعاونی فولادیار تعلق و تقدیم گردید.

ادامه مطلب
برگذاری مجمع عمومی عادی سالیانه سال 95.

با سلام، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت تعاونی فولادیار در روز شنبه مورخه ۲۴ تیر، ساعت ۱۶.۰۰ در محل سالن اجتماعات شرکت برگزار، پس از رسمیت جلسه و انتخاب هیات رئیسه و تلاوت آیاتی چند از کلام ... مجید، و استماع گزارش هیات مدیره به مجمع، آقای مهندس احمدی مدیرعامل محترم شرکت محسنات تعاونی ها را بر شمردند و از تلاشهای هیات مدیره در اداره این شرکت با توجه به گستردگی ابعاد آن و برنامه های توسعه ای آتی تشکر نمودند و از همکاران درخواست نمودند در جهت تامین منافع بلند مدت سهامداران، در تامین منابع مالی مورد نیاز توسعه های تعاونی ، در قالب موافقت با عدم توزیع سود و مشارکت در افزایش سرمایه، با هیات مدیره مساعدت نمایند.
پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت و تصویب صورت های مالی، مجمع با عدم توزیع سود (۱۹۶۲ ریال به ازای هر سهم قبل از کسر کسورات قانونی) به منظور تقویت بنیه مالی تعاونی فولادیار در راستای تحقق اهداف و استراتژی های شرکت موافقت نمود.

ادامه مطلب
آگهی دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تعاونی خدمات فنی اداری فولادیار ( نوبت دوم ).

آگهی دعوت مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تعاونی خدمات فنی اداری فولادیار ( نوبت دوم )
بدینوسیله از کلیه سهامداران محترم شرکت دعوت بعمل می آید تا در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت (نوبت دوم ) مربوط به دورة مالی منتهی به 30/12/95 حضور بهم رسانند.
دستور جلسه:
1- استماع گزارش هیئت مدیره و بازرس قانونی.
2- طرح و تصویب صورتهای مالی شامل صورت حساب سود و زیان و ترازنامه منتهی به 30 اسفند 1395.
3- طرح و تصویب و اتخاذ تصمیم نسبت به تعیین ذخایر و تقسیم سود سهام اعضای شرکت در سال 1395.
4- طرح و تصویب افزایش سرمایه.
5- طرح و تصویب پاداش کارکنان و هیئت مدیره و مدیرعامل.
6- طرح و تصویب تغییرات بعمل آمده در سرمایه سهام و اعضای شرکت در سال 1395.
7- طرح و تصویب بودجه پیشنهادی برای سال مالی 1396.
8- اعطای مجوز تفویض اختیار به هیئت مدیره جهت دریافت تسهیلات از بانکها ومؤسسات مالی و اعتباری.
9- تعیین روزنامه کثیرالانتشار.
10- تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره.
11- انتخاب حسابرس و بازرس قانونی برای سال 1396.
محل برگزاری جلسه: نیشابور- کیلومتر 15 جاده نیشابور به شهر فیروزه، سایت مجتمع فولاد خراسان، سالن اجتماعات.
زمان: چهارشنبه مورخ 21/04/1396 ساعت 16:00
ضمناً هر عضو می تواند 3 وکالتنامه و غیر عضو یک وکالتنامه به همراه داشته باشد.
توضیحات: سهامدارانی که تمایل به معرفی وکیل برای شرکت در جلسه مجمع عمومی را دارند می توانند تا 5 روز قبل از برگزاری مجمع برای تأیید و تصدیق وکالت، وکیل و موکل به همراه هم، همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت 9 صبح لغایت 14 با همراه داشتن مدارک مثبته به نشانی: نیشابور- کیلومتر 15 جاده نیشابور به شهر فیروزه، جنب سایت مجتمع فولاد خراسان، شرکت تعاونی فولادیار دفتر نماینده مقیم بازرس مراجعه نمایند.
با تشکر
شرکت تعاونی فولادیار

ادامه مطلب
جلسه معارفه مدیرعامل جدید گروه شرکت های تعاونی فولادیار.

جلسه تودیع مدیرعامل قبلی و ومعارفه مدیرعامل جدید  شرکت تعاونی فولادیار،شنبه مورخه 96/03/06 باحضورمدیریت محترم عامل فولاد خراسان،برخی ازمعاونین ومدیران فولادخراسان واعضای هیات مدیره شرکتهای گروه تعاو نی فولادیارساعت 16.00 درمحل سالن اجتماعات تعاونی فولادیاربرگزارشد.
دراینجلسه ازخدمات آقای حدادبعنوان مدیر عامل فعلی قدردانی وآقای موسوی بعنوان مدیرعامل جدیدمعرفی شدند.
در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ... مجید رئیس هیات مدیره تعاونی فولادیار دلایل جابجایی مدیر عامل فعلی را گستردگی فعالیتهای گروه و نیاز به تمرکز آقای حداد بر مباحث تجاری و بازرگانی در قالب شرکت اقتصادگستر اعلام و نکاتی بشرح زیر را عنوان نمودند:
عناوین سخنرانی رئیس هیات مدیره جناب آقای مهندس سروری
1. تقدیر از جناب آقای حداد و تلاشهای ایشان در طی این سالها و بکارگیری تجارب ایشان در بخش بازرگانی و تجارت
2. تشکر از جناب آقای مهندس احمدی و حمایت های ایشان و مجتمع فولاد خراسان
3. معرفی کلی از توانایی های و تجارب جناب آقای مهندس موسوی و تقویت فولادیار در کنار جناب آقای حداد
4. نیاز فولادیار بر ادامه حمایت های فولاد خراسان در جهت پیشرفت
5. تعهد فولادیار بر جلب رضایت مجتمع فولاد خراسان همچنان مانند گذشته
6. مشارکت موفق فولادیار در کلیه پروژه ها مجتمع فولاد خراسان بخصوص پروژه های عمرانی و صنعتی فولادسازی 2
7. تاکید بر شرکت در مناقصات و رقابت با دقت و حساسیت بیشتر در کنار کلیه شرکت های متقاضی
8. سرمایه گذاری در بحث کارخانه آهک در دستور کار با توجه به تجارب جناب آقای موسوی
9. گزارشی از وضعیت 200 دستگاه واگن فولادریل توس ( 100 دستگاه در حال استفاده و 100 دستگاه تعهد شده) و مذاکره با یک کمپانی چینی برای 200 دستگاه دیگر.
10. اعلام آمادگی در خصوص نگهداری و تحویل میلگرد در انبار تهران تحت نظارت مجتمع فولاد خراسان

سپس از جناب آقای حداد درخواست شد تا گزارش فعالیتهای انجام شده در دوره تصدی خود را به استحضار جلسه برسانند


عناوین سخنرانی جناب آقای حداد 
1 - خلاصه ای از فعالیت ها و و افتخارات کسب شدهدر دوران 12 ساله تصدی مدیر عاملی ایشان در شرکت تعاونی.
- تعاونی برتر ملی سال 94
- تعاونی برتر پنج دوره استانی 
- کارفرمای نمونه استان در سال 94و...) 
2 - خلاصه از تاسیس شرکت های اقماری و ترتیب و علل ایجاد آنها
3 - تشکر ویژه از جناب آقای مهندس احمدی و معاونین محترم ایشان در جهت حمایت از فولادیار
4 - تشکر از هیات مدیره تعاونی همسو و همگام در این دوران
5 - تشکر و تقدیر از پرسنلی که در سالهای سخت مالی در کنار فولادیار بودند و تلاش خودرا مضاعف کردند
6 - تبدیل شدن سرمایه تعاونی از 200 میلیونتومان با 700 میلیون بدهکاری در زمان شروع تصدی مدیر عاملی و تحویل آن با سرمایه 10 میلیارد تومانی
7 تبدیل شدن سرمایه سهامداران از 300 هزار تومان به 17میلیون تومان.

سپس از جناب آقای مهندس موسوی درخواست شد تا نسبت به معرفی و ارایه برنامه های خود اقدام نمایند

عناوین سخنرانی جناب آقای موسوی 
1. شروع سخنرانی با تبریک ماه مبارک و قدردانی از حضور پرشور و شکوه مردم در حماسه 29 اردبیهشت و آرزوی موفقیت برای دولت تدبیر و امید و با هبستگی و همسو شدن گامی رو به جلو برای صنعت کشور 
2. معرفی خود و سوابق و فعالیت های صنعتی در سطح استان
3. بیان برخی اهداف و برنامه ها شرکت در چند حوزه :
a. توسعه فعالیت ها و ایجاد تنوع در ارایه خدمات با تکیه بررشد و تقویت مزیت های رقابتی و بهره مندی از فرصت ها از طریق شناسایی نیاز مشتریان و تامین رضایت حداکثری آنها با اولویت صنعت فولاد در محور 3 گانه (تامین موارد اولیه ، گسترش خدمات حمل و نقل مواد اولیه و محصولات ، توسعه کیفی خدمات پیمانکاری عمومی وفنی )
b. تمرکز بر توسعه ، تعمیق و بهینه سازی کمی و کیفی روابط و همکاری بین شرکت ها با هدف هم افزایی و بهره وری در جهت ایجاد زنجیره ارزش
c. شناسایی ، جذب و به کارگیری منابع مالی به منظور استفاده در طرح توسعه وبهبود شرکت های گروه 
d. بازنگری و تدوین برنامه های استراتژیک هلدینگ و شرکت های تابعه (شامل برنامه ، مدل ارزیابی عملکرد ، اصلاح ساختار سازمانی و فرآیند ها) با نگاهی ویژه و هدفمند به الگوبرداری از شرکت های موفق داخلی
e. انجام برنامه ریزی جهت ارتقای رضایت مندی ، انگیزش توانمندی و بهره وری سرمایههای انسانی
f. برنامه ریزی جهت ارائه گزارشات دوره ای و پایش عملکرد به هیات مدیره محترم

سپس از مدیریت محترم عامل فولاد خراسان درخواست گردید تا به ایراد سخنرانی بپردازند
عناوین مطالب در سخنرانی جناب آقای مهندس احمدی
1. تقدیر از جناب آقای حداد و تلاش های ایشان در جهت رشد شرکت و خروج از بحران
2. توصیه به بهره گیری از تجارب 12 ساله جناب آقای حداد در فولادیار و مجتمع فولاد خراسان
3. خیر مقدم به جناب آقای موسوی و آمادگی ایشان در خصوص رو برو شدن با چالش ها وشرایط خاص و منحصر به تعاونی ها
4. توصیه به استفاده بهتر و بیشتر از فرصت های خوب و پتانسیل های تعاونی فولادیار در کنار مجتمع فولاد خراسان
5. تاکید بر رعایت و دقت بیشتر در مسائل حاشیه ساز و برخورد قاطع با پرسنل خاطی از طریق سازمان های ذیصلاح مانند اداره کار و اداره صنایع با توجه به انتشار سرعت اخبار در شبکه های اجتماعی و اینترنت و سوء تعبیر های رسانه های خارجی
6. حمایت از تعاونی فولادیار موجب جلب توجه سازمان ها و دستگاه های نظارتی شده در صورتی که فولادیار از نظر ما یک شرکت در کنار شرکت های دیگر می باشد و باید بصورت قانونی در مناقصات رقابتی شرکت کند
7. تاکید ویژه بر عدم تقسیم سود به جهت رشد سریع تر و بالا بردن سطح شرکت در کشور و به ویژه هم سطح شدن با شریک تجاری فولادریل توس از طریق سرمایه گذاری در بخش خرید واگن تا حدنصاب قابل قبول 600 واگن
8. تقدیر از فعالیت شرکت عمران گستر با مدیریت خوب جناب آقای مهندس تاجیک
9. توصیه به سرمایه گذاری در خرید مجموعه رفاهی در شمال کشور از طریق بخش گردشکری فولادیار و شرکت در مناقصات مجتمع فولاد خراسان در این خصوص.


در قسمت پایانی جلسه هدایایی به رسم قدردانی از تلاشها و زحمات توسط مدیر عامل فولاد خراسان به جناب آقای حداد تقدیم گردید و بصورت دستجمعی عکس یادبود گرفته شد.

ادامه مطلب
فولادیار میزبان معاون وزیر تعاون و کارو امور اجتماعی.

جلسه بازدید و هم اندیشی دکتر کلانتری و دکتر میرزایی معاونین محترم تعاون و مالی اقتصادی وزارت تعاون ، رفاه ،کاروامور اجتماعی با هیات مدیره و مدیران عامل گروه شرکت های تعاونی فولادیار روز پنج شنبه مورخ 12 اسفند ماه 1395 در محل دفتر مرکزی گروه شرکتهای فولادیار

ادامه مطلب
واگن های جدید لبه بلند فولادیار امسال روی ریل می افتند.


50 واگن باری جدید به ناوگان حمل و نقل ریلی «گروه تعاونی فولادیار» اضافه شد.
به گفته مدیرعامل گروه شرکت های تعاونی فولادیار، این 50 واگن تازه خریداری شده، که با آرم گروه شرکت های تعاونی فولادیار متمایز گردیده اند، تا پایان سال به طور کامل به ظرفیت حمل و نقل ریلی این شرکت افزوده خواهند شد.
قاسم حداد با اعلام این که 30 عدد از واگن ها در حال حاضر به ناوگان حمل نقل ریلی پیوسته، افزود: بقیه این واگن ها درحال تحویل است و تا پایان امسال به شرکت تحویل می شود.
حداد افزود: گروه تعاونی فولادیار در راستای شعار سال 1395، که با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»نام گذاری گردیده و به منظور حمایت از تولیدات داخلی، تمام واگنهای خریداری شده را از شرکت ایرانی «آروین تبریز» به سازندگی شرکت «واگن سازی پارس» خریداری نموده است.
به گفته وی ارزش این واگن ها 13 میلیارد و پانصدمیلیون تومان است که 10درصداز این مبلغ به صورت نقدی پرداخت شده است و باقی مانده آن با اقساط سه ساله پرداخت خواهد شد؛ که تا کنون دو قسط آن نیز پرداخت شده است.
مدیرعامل گروه تعاونی فولادیار یکی از مزایای خرید واگن های نو را برخورداری ازمعافیت های قانونی دانست و یادآور شد: با توجه به ساخت داخل ونو بودن، این واگنها تا میزان 4میلیون «تن-کیلومتر» حمل بار، از پرداخت حق دسترسی به شبکه ریلی راه آهن جمهوری اسلامی ایران معاف می باشند که از محل این معافیت 27درصد مبلغ خرید واگن ها برگشت داده می شود.

ادامه مطلب
گروه شرکت های تعاونی پنجمین لوح تقدیرتعاونی برتر استان را دریافت کرد.

گروه شرکت های تعاونی پنجمین لوح تقدیرتعاونی برتر استان را دریافت کرد

گروه شرکت های تعاونی فولادیار دیروز 15 شهریور ماه برای پنجمین سال تعاونی برتر استان شد و لوح و تندیس تقدیر تعاونی برتر استان را از مدیر کل تعاون استان در سالن همایش های اداره کار و امور اجتماعی دریافت کرد.گروه شرکت های تعاونی فولادیار این موفقیت ارزنده را به کلیه سهامداران گرامی ، اعضای محترم هیات مدیره و پرسنل زحمت کش این شرکت تبریک گفته و امید است که با حمایت همه شما سهامداران و مدیران و پرسنل این نوار موفقیت ها ادامه یابد .

ادامه مطلب
طرح پوشش دپو های میلگرد درسایت مجتمع فولادخراسان.

پوشش حدود 70 دپو با کاور ضد آب جهت حفاظت از زنگ زدگی میلگرد توسط شرکت کوشا شرق فولادیار با هماهنگی دستگاه نظارت ، معاونت بازرگانی و بهره وری مجتمع فولاد خراسان ظرف مدت 10 روز با برآورد زمانی دقیق اجرا و بر روی دپو ها نصب گردید.

ادامه مطلب
حضور پرسنل شرکت فولادیار در مراسم استقبال از شهدای منا.

پرسنا گروه شرکت های تعاونی فولادیار با حضور در مراسم استقبال از شهدای منا ابراز همدردی خود را از این فاجعه جانگداز به بستگان و آشنایان این مصیبت اعلام و برای شادی روح شهدا دعا و فاتحه  خوانده و بی کفایتی آل سعود را در اداره مراسم حج مجکوم نمودند و در خاتمه انزجارخود را از حکومت آل سعود اعلام نمودند

ادامه مطلب
کارکرد جرثقیل ها در شش ماهه اول سال.

کارکرد جرثقیل نیز از پروژ ه های در حال اجرای شرکت کوشاشرق فولادیار می باشد که در شش ماه اول سال نسبت به زمان مشابه در سال قبل به شرح ذیل می باشد.

 کارکرد جرثقیل جهت امورات محوله داخل سایت
سال 93    : 241 ساعت

سال 94 :   189 ساعت


و تخلیه تجهیزات فولاسازی 2

در سال 93     :149 ظرفیت
ئر سال 94     :115 ظرفیت     

ادامه مطلب
فولادیار چهارمین بار تعاونی برتر شد.

     شرکت تعاونی فولادیار در سه دوره، در سالهای 86، 91، و 92 عنوان تعاونی برتر استانی را کسب نموده بود و برای نخستین بار ضمن کسب مجدد عنوان تعاونی برتر استانی، موفق به کسب عنوان تعاونی برتر ملی در سال 1394 شد.
آقای قاسم حداد مدیرعامل شرکت تعاونی فولادیار ضمن اعلام این خبر افزود: شرکت تعاونی فولادیار امسال در بین 12 تعاونی برتر استان و نیز در بین 30 تعاونی برتر ملی قرار گرفت. در سال جاری از بین 540 تعاونی شرکت کننده در این جشنواره در استان خراسان رضوی 12 تعاونی بعنوان تعاونی برتر استانی انتخاب شدند که مدارک تعاونی های برتر استانی به همراه تعاونی های برتر سایر استانها برا ی بخش داوری ملی به کمیته های تخصصی داوری ارسال می گردد که از بین آنها 30 تعاونی بعنوان تعاونی های برتر ملی انتخاب گردیدند.
آقای حداد از جانب خود و هیات مدیره گروه شرکتهای تعاونی فولادیار و همچنین به نمایندگی از اعضاء این تعاونی، از حمایتهای همه جانبه جناب آقای مهندس احمدی مدیرعامل محترم مجتمع فولادخراسان، قائم مقام جناب آقای افخمی و معاونین ایشان و همچنین از حضور ایشان در هر دو جشنواره استانی و ملی که علیرغم مشغله های کاری و تنها به جهت پشتیبانی از بخش تعاون صورت گرفت، تشکر و قدردانی نمودند.
به گزارش طنین جشنواره تعاونی های برتر با هدف شناسایی و معرفی الگوهای برتر بخش تعاون و به منظور فراهم نمودن زمینه های گسترش و ارتقای روحیه تعاونی و نمونه پرروی در بخشهای مختلف اقتصادی در کل کشور، در شهریور ماه هر سال و برای معرفی تعاونی های برتر ملی برگزار می گردد.
این جشنواره در 16 شهریور ماه در سالن تلاش صدا و سیما و با حضور جناب آقای دکتر ربیعی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مقامات کشوری برگزار گردید.
در دهمین جشنواره تعاونی های برتر، تعاونی ها در 5 محور اقتصادی و مالی، کارآفرینی و اشتغال، صادرات و ارز آوری، توسعه منطقه ای و توانمند سازی و رفاه اجتماعی ممیزی گردیدند که شرکت تعاونی فولادیار در حوزه اقتصادی و مالی عنوان تعاونی برتر ملی را در سال 1394 کسب نمود.

ادامه مطلب
فولادیار 50 واگن ملکی به ناوگان حمل و نقل ریلی افزود.


به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های تعاونی فولادیار:
گروه تعاونی فولادیار در مرداد ماه سال جاری در راستای استفاده بهینه از سرمایه همکاران فولاد خراسان و افزایش امکانات و دارایی های سرمایه ای شرکت، اقدام به عقد قراردادی با شرکت واگن سازی پارس نموده که بر اساس آن شرکت یادشده عملیات ساخت و تحویل 50 دستگاه واگن لبه بلند را آغاز و ظرف 5 ماه آینده به انجام خواهد رساند.
آقای حداد (مدیر عامل شرکت تعاونی فولادیار) با بیان این که این واگن ها با توجه به نوع و ساختار آن بیش از هر چیز می تواند برای حمل گندله و آهن اسفنجی و خدمات حمل و نقل مورد نیاز مجتمع فولاد خراسان به کارگیری شود، افزود: برای اجرای این قرارداد مبلغ 13.5 میلیارد تومان از محل تسهیلات ویژه تولیدی که دارای سود پایین و مدت بازپرداخت سه ساله است، تامین اعتبار شده که با توجه به اختصاص سرمایه به شرکت تعاونی فولادیار، مزایای آن برای سهام داران این گروه تعاونی بسیار ارزشمند است.
مهندس سروری (رئیس هیات مدیره) شرکت فولادیار پیش از این نیز از طریق شرکت حمل و نقل ریلی فولادریل توس اقدام به خرید یکصد واگن باری نموده بود که بخشی از آن هم اکنون در شبکه حمل و نقل ریلی کشور فعال است و این 50 واگن جدید در مالکیت گروه اصلی تعاونی فولادیار و 100 درصد آن جزو سرمایه خود شرکت خواهد بود.
به گفته وی نخستین بخش از واگن های سفارشی جدید که قرارداد آن 25 مردادماه به امضا رسیده است تا 120 روز آینده تحویل فولادیار خواهد شد.
گفته می شود با توجه به چشم انداز افزایش ظرفیت تولید در فولاد خراسان، فراهم کردن زیرساخت های لازم از جمله در حوزه حمل ونقل یکی از ضرورت هایی است که باید به آن توجه ویژه شود. از جمله بر اساس نظرکارشناسان، در آینده برای حمل مواد اولیه و محصولات فولاد خراسان دست کم افزایش 1000 دستگاه واگن ریلی به ظرفیت حمل و نقل ریلی کشور مورد نیاز خواهد بود.

ادامه مطلب

کلیه حقوق کپی رایت © 2021 برای ثبت گروه شرکت های تعاونی فولادیار محفوظ است